HALE STALOWE/RODZAJE KONSTRUKCJI

Hale możemy zaprojektować

w różnych wariantach wykorzystując stal lub aluminium.

Konstrukcje dachu możemy wykonać dwuspadową , jednospadową lub wielospadową, o różnych kątach nachylenia. W zasadzie kąt dachu możemy wybrać sami, ale istnieją wyjątki w sytuacji gdy jest już odgórnie narzucony w planie zagospodarowania danego terenu, na którym chcemy wybudować hale. Najbardziej optymalny kąt dachu to 14°.

Standardowe hale z pokryciem dachu z blachy trapezowej lub płyty warstwowej wykonujemy właśnie z takim kątem nachylenia.

Rozstaw ram najczęściej projektujemy co 5 - 6 metrów.

Płatwie dachowe stosujemy zimnogięte, ocynkowane w postaci Sigmy lub ceownika. Na ściany boczne wykorzystujemy płatwie zimnogięte Z lub profile stalowe prostokątne oraz kwadratowe.

Z profili stalowych, ocynkowanych wykonujemy konstrukcję pod pod bramy, drzwi, świetlikii.

100Linie

W różnego rodzajach halach najczęściej stosujemy dachy dwuspadowe, ze względu na ekonomiczne zaprojektowanie takiej hali. Hale o dachach dwuspadowych mogą posiadać roznego rodzaju kąt dachu, od 5° do nawet 22°, w zależności od strefy śniegowej na danym terenie gdzie ma powstać hala. Chodź nie zawsze jest to wyznacznikiem.

 

200

Linie

Hale zaprojektowane z dachem jednospadowym najczęściej dostawane do istniejących budowli hal, ale też nie zawsze jest to regułą. Dachy jednospadowe najczęściej maja kąt dachu od 5° w górę.

300

Linie

Hale z dachem wielospadowym naczęściej stosowane są kiedy potrzebujemy w hali mieć dużo wolnej przestrzeni, np. posiadamy bardzo duże lub wysokie elementy. Takie właśnie hale stosowane są jako hangary pod różnego rodzaju samoloty i innych sprzęt lotniczy. Hale tego typu można też zastosować na imprezach masowych.

 

400

Hale kilkunawowe najczęściej projektowane są ze względów ekonomicznych, ponieważ szerokość hali zawsze jest ograniczona przykładowo do 30 metrów rozpietosci, przy wiekszych rozpietosciach byloby nie ekonomicznie zaprojektowanie takich hal . Dlatego projektujemy kilka np. 30 szer. hal aby zaprojektować magazyn np. 90 m szeroki.

 

Linie

KONTAKT

kontakt menager
 
Wycena Hali

tel.: +48 539 305 100

e-mail: sekretariat@hallrent.pl

FILMY

FAQ.svg

GALERIA

03

Search